Mély vízben halásznak

2018. február 01., címkék: erdélyi reformátusok, havadtő

Az erdélyi havasok ölelésében működő havadtői családotthon árvák, félárvák és embertelen környezetből kimentett gyermekek menedékhelye. A közel húsz éve működő házat Sebesi Ildikó református teológus vezeti, aki gyakran a lakók egyetlen segítője és valódi hozzátartozója. Bepillantva mindennapjaikba mégis megtapasztaltuk a krisztusi szeretet csodáját, sokat tanultunk háláról, befogadásról és családról.

A reformációért adtak hálát Kolozsváron

2017. szeptember 30., címkék: orbán viktor, kolozsvár, erdélyi reformátusok

„Ha nem is tudjuk, mi lesz ezután, hogy megtelik-e 500 év múlva is a kolozsvári Farkas utcai templom, de hinni kell, hogy Isten velünk van. És ha ő velünk, kicsoda ellenünk?" – fogalmazott szeptember 30-i ünnepi prédikációjában Kozma Zsolt nyugalmazott kolozsvári teológiaprofesszor. A református lelkész az erdélyi központi reformációi ünnepségen azért könyörgött, hogy az ige hódító útjába se külső ellenség, se a saját bűnünk ne álljon.

Állami elismerés a marosvásárhelyi református vallástanárnak

2017. szeptember 13., címkék: kitüntetések, erdélyi reformátusok, augusztus 20.

Az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából tizenegy erdélyinek adományozott állami kitüntetést Áder János, Magyarország köztársasági elnöke. A díjakat a kitüntetettek kedden vehették át Magyarország csíkszeredai főkonzulátusán. Demeter Irén elhivatott hitoktatói munkája, valamint a „Vakációs Bibliahét" megrendezését szolgáló tevékenysége elismeréseként Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült.

A keresztyén újjászületés a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának egyetlen esélye

2017. szeptember 12., címkék: egyházi iskolák, székelyudvarhely, református oktatás, erdélyi reformátusok

Hálaadó ünnepséget szerveztek Székelyudvarhelyen a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium átépített udvaráért szeptember 10-én. Az ünnepség a Belvárosi Református Egyházközség templomában kezdődött, ahol Kató Béla püspök hirdette az igét, majd a kollégium udvarán leleplezték Bethlen János, Gönczi Lajos és Baczkamadarasi Kis Gergely szobrát.

Ledőlt a 200 éves templomtorony

2016. június 21., címkék: erdélyi reformátusok, viharkár, kutyfalva

Komoly károkat okozott az Erdélyen átvonuló vasárnap esti vihar. Az ítéletidő az Maros megyei Kutyfalván ledöntötte a református templom tornyát.

Tűzoltóadomány egy székely gyülekezetnek

2016. május 28., címkék: erdélyi reformátusok, természeti katasztrófák

A Magyar Tűzoltó Szövetség (MTSZ) gépjárműfecskendőket adományozott a romániai, Hargita megyei rugonfalvai református egyházközségnek és a bögözi önkéntes tűzoltóságnak. A gépkocsikat Dobson Tibor dandártábornok, az MTSZ elnöke május 27-én adta át Debrecenben.

Kálvin a tanácsban

2014. július 04., címkék: kálvin emlékév, erdélyi reformátusok, pályázat, Pályázat

Az Erdélyi Református Egyházkerület képzőművészeti pályázatot hirdet a Kálvin Emlékévek záróéve alkalmával.

Szavazásra buzdítják az erdélyi kettős állampolgárokat

2014. március 29., címkék: közlemény, erdélyi reformátusok, parlamenti választások

Az Erdélyi Református Egyházkerület arra buzdítja minden olyan kettős állampolgársággal rendelkező, és a választásokon regisztrált gyülekezeti tagját, hogy vegyen részt az április 6-i szavazáson, és lelkiismerete szerint szavazzon arra a pártra, amelyik számára a legszimpatikusabb.

Sajtóközpont a visszakapott épületben

2014. január 10., címkék: kolozsvár, erdélyi reformátusok, agnus rádió

Kilencévi pereskedés után hétfőn birtokba vett egy Kolozsvár belvárosában álló ingatlant az Erdélyi Református Egyházkerület.

Szobrot kaphat Bethlen Kolozsváron

2013. július 15., címkék: erdélyi reformátusok, felhívás, bethlen gábor, kolozsvár

Az idei emlékévben, Bethlen Gábor erdélyi fejedelemmé választásának négyszázadik évfordulóján egészalakos bronz szobor felállítását tervezi a Bethlen Gábor Alapítvány októberben, a kolozsvári kétágú református templom kertjében.